Turhan Çömez’den Mossad şüphelisiyle ilgili iddia: Sağlık Bakanlığı’nda çalışıyor, topladığı istihbaratı Avrupa’daki ajanlara aktarıyor

Mossad operasyonunun ardından çeşitli iddialarda bulunan İYİ Partili Turhan Çömez, operayonda gözaltına alınan Mısırlı’nın şüphelinin Sağlık Bakanlığı’nda çalıştığını öne sürdü. Çömez, Bakan Koca’yı da etiketleyerek “Durum daha da vahimmiş! Adam Mısırlı, hiç Türkçe bilmiyor. Topladığı istihbaratı Avrupa’daki Mossad ajanlarına aktarıyor” dedi.

Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) düzenlediği operasyonla İsrail İstihbarat Servisi için Türkiye’de yabancı uyruklulara yönelik “casusluk” faaliyetleri yürüttükleri tespit edilerek yakalanan kişilerden 15’i tutuklanarak cezaevine gönderilmişti.

Türkiye’nin konuştuğu ve çarpıcı detayların olduğu operasyonun ardından İYİ Parti Balıkesir Milletvekili Turhan Çömez, sosyal medya hesabından yeni bir iddia ortaya attı.

Çömez, yakalanan şüphelilerden birinin fotoğrafını paylaşarak, “Güvenlik soruşturması yapılmadı. Diplomasına bakılmadı. Sınavlara sokulmadı. Önce vatandaşlık, sonra da Sağlık Bakanlığı’nda iş verildi. Meğer Mossad ajanıymış. Hay Allah, biz de onu muhacir kardeşimiz sanıyorduk!” ifadelerini kullandı.

İkinci bir paylaşım daha yapan Turhan Çömez, “Durum daha da vahimmiş! Adam Mısırlı, hiç Türkçe bilmiyor. Topladığı istihbaratı Avrupa’daki Mossad ajanlarına aktarıyor. Binlerce Türk sağlık çalışanı açıkta bekliyor, işsizlik diz boyu, sen bunu nasıl olur da Türk vatandaşı yaparsın, devlet memuru yaparsın” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir