İsrail’den fosfor bombalarıyla katliam! Hamas’tan büyük operasyon! Darbe üstüne darbe!

İsrail ordusunun Gazze Şeridi’ne yönelik havadan, denizden ve karadan düzenlediği saldırılar 35. gününde devam ediyor.

Gazze’deki Şifa Hastanesi’nin müdürü, İsrail’in kentteki bir okula düzenlediği saldırıda en az 50 kişinin hayatını kaybettiğini duyurdu.

YERİNDEN EDİLMİŞ SİVİLLERE DE SALDIRDI

İsrail ordusunun Gazze’nin güneyine giden yerinden edilmiş sivilleri hedef alması sonucu ölenler ve yaralananların olduğu bildirildi.

Gazze’deki İçişleri Bakanlığının Telegram hesabından konuya ilişkin açıklama yapıldı.

Açıklamada, “İsrail işgal güçlerinin, Gazze Vadisi yakınlarında Gazze Şeridi’nin güneyine giden yerinden edilmiş sivilleri hedef alması sonucu ölenler ve yaralananlar var.” ifadesi kullanıldı.

İsrail, Gazze Şeridi’nin kuzeyindeki 1 milyondan fazla kişinin tahliye edilmesi çağrısı yapmış ve yerinden edilenlerin geçişi için “güvenlik koridorları” bulunduğunu öne sürmüştü.

Filistinli yetkililer ise Gazze Şeridi’nde güvenlik koridoru veya güvenli bir alanın bulunmadığını, İsrail ordusunun siviller ve hastaneler dahil olmak üzere saldırılarını sürdürdüğünü duyurmuştu.

NETANYAHU’DAN İŞGAL AÇIKLAMASI

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu’dan ‘işgal’ açıklaması geldi. Netanyahu, “Hamas’tan sonra da Gazze, İsrail ordusunun kontrolü altında kalacak” dedi.

FOSFOR BOMBALARIYLA KATLİAM!

İsrail Gazze Şeridi’ne yönelik saldırılarına gece gündüz yoğun bir şekilde devam ediyor. İsrail, ayrım gözetmeden hastane, sivil yerleşim yerleri, okul gibi birçok yeri vuruyor. Filistin İçişleri Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, Gazze’nin en büyük ve merkez hastanesi olan Şifa Hastanesi’nin çevresinin yoğun bombardıman altında olduğu duyuruldu

Gazze gece saatlerinde de fosfor bombalarıyla hedef aldı. İsrail, Şifa Hastanesi çevresini uluslararası hukuka göre kullanımı yasak olan fosfor bombası ile vurdu.

HAMAS’TAN EŞ ZAMANLI BÜYÜK OPERASYON

Yerel kaynaklar, Kassam Tugayları’nın İsrail güçlerine karşı bir çok noktada eş zamanlı operasyon başlattığını bildirdi.

Çok sayıda zırhlı aracın imha edildiği aktarıldı. Onlarca İsrail askerinin öldüğü bildiriliyor.

Gazze’deki Al-Mayadeen muhabiri İsrail ordusu ile sahil bölgesindeki bazı İsrail güçleriyle iletişimin tamamen kesildiğini aktardı.

KASSAM: SÖZCÜSÜ: ZAFER YAKINDIR

Kassam sözcüsü Ebu Ubeyde, ”Moralimiz yüksek ve Zafer yaklaşıyor Kalplerinizi iyileştirecek suprizler göreceksiniz, sizden tek isteğimiz dua etmenizdir. Allah’a kavuşacağını zannedenler, küçük bir grup büyük bir topluluğu mağlup etti diyecekler.” açıklamasını yaptı.

‘FİLİSTİN DIŞINDA HAZIRILIK YAPTIK’

Kudüs Tugayları Sözcüsü Ebu Hamza, Filistin dışında hazılık yaptıklarını belirtti.

Ebu Hamza yaptığı açıklamada, ”Savaş artık sadece Gazze ile sınırlı değil.
Filistin dışında da hazırlık yaptık.”
ifadlerini kullandı

KATAR’DAN ÇAĞRI

Katar, İsrail’in Gazze’deki Şifa Hastanesi’ne saldıracağı uyarısında bulunarak; “Uluslararası toplumu Şifa Tıp Kompleksi ve içindekilerin korunması için acilen müdahale etmeye çağırıyoruz” açıklamasını yaptı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir