Görselde kaç tane üçgen olduğunu bulabilir misin? Keskin görsel zekâya sahip kişilerin sadece %2’si bu testte başarılı olabiliyor!

Görselde kaç tane üçgen olduğunu bulmanız için tasarlanan geometrik zekâ testleri görsel zekâ gelişimi ve zihinsel egzersiz yapmanız için kullanılabilecek en uygun araçlardan biridir. Bu tarz zekâ testleri, ayrıntılara dikkat etmenize yönelik hazırlanmış olup, ufak bir geometri bilgisi gerektirmektedir.

Görselde kaç tane üçgen olduğunu bulmanız istenen görsel zekâ testlerinde gözlem yeteneklerinizi ve hayal gücünüzü zorlamanız gerekir. Mantığınızı hareket geçirecek bu zekâ testi ile geometri bilginizi ve gözlem yeteneklerinizi test etmeye ne dersiniz?

GÖRSELDE KAÇ TANE ÜÇGEN OLDUĞUNU BULABİLİR MİSİNİZ?Beyninize meydan okuyacak bir görsel zekâ testi ile karşınızdayız. Yukarıda size verilen görselde bir büyük üçgenin kendi içinde parçalara bölündüğünü görüyorsunuz. Sizden bu karmaşık geometrik desen içeren görselde kaç tane üçgen olduğunu 1 dakika içerisinde bulmanızı istiyoruz.

Görselde kaç tane üçgen olduğunu bulmanız için hazırlanan bu test, basit bir görsel zekâ testi değildir. Karmaşık bir geometrik desen içerisine gizlenmiş olan, diğer üçgenleri tanımlamanız için hazırlanan bir testtir.

Bu testlerde basit bir matematik işlem ile cevap bulunabilirken tek tek parçalara ayırarak da doğru cevaba ulaşabilirsiniz. Mücadeleye katılarak gözlem yeteneklerinizi test etmek istiyorsanız süreyi sizin için başlatıyoruz! Zamanınız çok, hadi görselde kaç tane üçgen olduğunu keşfedelim!Görselde kaç tane üçgen olduğunu bulmak için görseli sistematik bir şekilde parçalara bölmeniz gerekmektedir. Eğer dağınık bir şekilde çalışırsanız bir süre sonra işler karışacak ve hatalı bir sonuç elde edebilirsiniz.

Bu zekâ testinin bir diğer eğlenceli ve gelişim tetikleyen noktası zamana karşı yarışmaktır. Ancak sürenin diğer zekâ testlerine oranla daha uzun olması rehavete kapılmanıza sebep olmasın. Üçgenleri saymaya başladığınızda sürenin bittiğinin farkına dahi varmamış olacaksınız.

Olağanüstü keskin zekâya sahip kişilerin sadece %2’si bu testi 1 dakikadan önce çözerek doğru sonuca ulaşabildi. Bakalım siz onlardan biri misiniz?

HAZIRSANIZ CEVABI GÖRELİM!

Görselde kaç tane üçgen olduğunu bulmanız için hazırladığımız zekâ testinde sürenin sonuna geldik. Bu testi çözebilmek için birden fazla yol bulunuyor ama biz şimdi sizlere bunun sadece iki tanesini göstereceğiz.

Görselde kaç tane üçgen olduğunu bulmanız için öncelikle üçgenin kaç parçaya bölündüğünü belirlemeniz gerekiyor. Yukarıdaki üçgen 4 parçaya bölünmüş ve her katman kendi içinde toplam 6 tane üçgen oluşturuyor.

Yani bu demek oluyor ki “6 X 4 = 24” tane üçgen oluşturulabiliyor.

İşte görselde kaç tane üçgen olduğunu bulmanız için izleyebileceğiniz ikinci yol;Evet, görselde toplam 24 adet üçgen bulunuyor. Peki, siz görselde kaç tane üçgen olduğunu bulabildiniz mi? Bulmak için nasıl bir yol izlediniz yorumlarda bizimle paylaşın!

İlginizi çekebilir;

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir