Steam’de En Çok Satanlar: CS:GO Aylar Sonra Tahtından İndirildi

Yılın merakla beklenen oyunlarından bazılarının çıkış yaptığı Ağustos ayı oyun dünyası için epey hızlı başladı. Baldur’s Gate 3’ün ortalığı kasıp kavurduğu bu günlerde gelin tüm dünyanın dört bir yanındaki oyuncular neler oynuyorlar?

1. Listenin ilk sırasında bu kez Baldur’s Gate 3 var!

Aylardır listenin zirvesinden inmeyen CS:GO’yu tahtından eden oyun yalnızca son yılların değil, daha şimdiden kimileri tarafından tüm zamanların en iyi RPG oyunu olarak gösterilen Baldur’s Gate 3’ten başkası değil. Oyun ülkemizde ise ikinci sırada.

2. CS:GO ise vedasına sayılı günler kala ikinci sırada.

Yıllardır vazgeçemediğimiz oyunla vedalaşmamıza artık çok az bir zaman kaldı. Counter-Strike 2’nin gelişini bekleyen oyuncular CS:GO ile son günlerini geçirirlerken bir yandan da Source 2 motorunun gücüyle gelecek CS2 için beklentiler tavanda.

3. Call of Duty ise üç sıra birden yükselerek bu hafta üçüncü sıraya yerleşti.

Warzone ile bizleri oynaması ücretsiz olarak dev bir savaş alanına atan ve battle royale deneyimi yaşatan, Modern Warfare 2 ile ise Task Force 141’in maceralarına davet eden paket ülkemizde de hayli popüler.

4. Remnant 2 düşüşte olsa da hala çok popüler.

İlk oyunun ardından devam yapımıyla çok daha geniş kitlelere ulaşan Remnant 2 bizleri insanlığın hayatta kalmak için korkunç yaratık ve olaylarla yüzleşmek zorunda kaldığı distopik bir evrene davet ediyor. Souls like oynanışı ile aksiyonu damardan aldığımız oyun yılın sürprizlerinden.

5. Battle royale türünün neferi Apex Legends bayrağı elinde tutmaya devam ediyor.

Oynaması tamamen ücretsiz olan oyun farklı yeteneklere sahip karakterler, takım bazlı ve hızlı oynanışı ile rakiplerinden ayrılıyor. Respawn Entertainment ve EA Games imzalı oyun sürekli güncel tutulmaya da devam ediyor.

Listenin geri kalanı ise şöyle:

  • Steam Deck

  • Call of Duty: Modern Warfare 2 – Karanlık Birlik

  • Naraka: Bladepoint

  • American Truck Simulator

  • Starfield

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir