Neden Çıkmadı? Biz iPhone 15’i Konuşurken Hiç Çıkmayan Kadersiz iPhone 9 Hassas Kalplileri Fena Halde Üzdü!

Apple neredeyse her sene yeni bir iPhone serisini satışa sunuyor. Sayılarla adlandırılan iPhone serisinde bir rakam atlanmıştı. Güncelde herkes iPhone 15 için sabırsızlıkla beklerken hiç çıkmamış olan iPhone 9, hassas kalpli Twitter kullanıcılarını fena halde üzdü…

Peki Apple neden iPhone 9’u çıkartmadı? iPhone 9 neden yok? iPhone 9’un çıkmama sebebi ne?

Apple’ın satışı milyonları aşan telefon serisi iPhone yıllar geçse de, telefon piyasasında rekabet günden güne kızışsa da hala popüler.

Eskiden sadece belli bir statüde olan insanların kullandığı iPhone telefonlar şu an ‘Amaaan bir daha mı geleceğiz dünyaya?’ diyen herkesin elinde.

‘Bir kere IOS kullandın mı müptelası oluyorsun abicim ya’ diyerek hepimizin kullandığı iPhone serisine bugün yarın 15’i de eklemiş olacağız.

Eylül ayında hem tanıtımı hem de satışa sunumu gerçekleştirilecek olan iPhone 15’in arkasında bir dijital panel daha olacağı konuşulurken bazı kullanıcıların dikkatini çeken başka şeyler vardı.

Sıralı rakamlarda atlanılan 9 serisi! Bildiğiniz üzere Apple, hiçbir zaman iPhone 9’u satışa çıkartmadı!

iPhone 9’un yerine X ve ikinci nesil SE modelleri çıkartıldı. Bunun sebebinin ise bir satış stratejisi olduğu düşünülüyor.

Aslında iPhone 9’un çıkacağı sene, Apple’ın 10. yılıydı. Bu yüzden bir jest yapmak isteyen Apple, 9’u atlayıp direkt olarak 10’u çıkarttı. Fakat 9’u da ikinci nesil SE serisinde anmayı unutmadı. Aynı şekilde Microsoft’a da baktığımızda 8. sürümünün ardından 9 atlanmış ve direkt 10. sürüme geçmişti. Fakat Microsoft’un bu adımı Apple gibi bir jest uğruna olmamıştı. 

Microsoft, Windows 7 sürümünden 8 sürümüne geçişte bir durağanlık sezmişti. Çünkü kullanıcılar 7’ye alışmıştı. Bu nedenle 8’den hemen sonra 10. sürüme geçtiler. Bunun sebebi de iki sürümün arasında büyük farklar olduğunu, kendi kullandıkları sürümün artık iyice eskidiğini düşündürtmekti.

Neyse gelelim asıl konumuza… Bizler ‘Acaba iPhone 15’in hangi renkleri olacak? Yeni özellikleri ne olacak? Hangi rengini alsam?’ diye düşünürken iPhone 9’un sadık kitlesi, bu durumdan rahatsızdı.

Haliyle biraz da sinirlendiler…

Güzel bi’ komplo teorisi…

???

Gerçek bir emektar… iPhone 7…

Ah be Sinem…

Babaların iPhone almamak için ettiği dualar kabul olmuş diyebilir miyiz? ?

Üzülme İdil, yalnız değilsin ?

iPhone 9’un gizemini çözdükten sonra bir de bunu tartışalım.

Bir de böyle bir iddia var tabii.

Kadersiz, bahtsız bedevi iPhone 9 hakkındaki görüşlerinizi bizlerle paylaşmayı unutmayın…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir