Gazeteci Barış Pehlivan Yeniden Cezaevine Gireceğini Duyurdu!

Gazeteci Barış Pehlivan, 15 Ağustos’ta cezaevine gireceğini duyurdu. Pehlivan, avukatının karara itiraz ettiğini ancak kabul edilmediğini belirtirken, 31 Temmuz’da çıkarılan yasadan faydalanmak için başvuruda bulunduklarını açıkladı.

Cumhuriyet gazetesi yazarı Barış Pehlivan, bugünkü yazısında daha önce 3 yıl 9 ay ceza aldığı ve cezaevinde 6 ay kaldıktan sonra tahliye edildiği davayla ilgili yeniden cezaevine gireceğini duyurdu.

Barış Pehlivan, ‘denetimli serbestlik’le çıkmasının şartlarından birinin hakkında yeni bir dava açılmaması olduğunu ancak açılan bir dava nedeniyle 8 ay ceza aldığını ve 15 Ağustos’ta teslim olacağını belirtti.

Pehlivan, karara avukatlarının itiraz ettiğini ancak bu talebinin reddedildiğini açıkladı. 31 Temmuz’da çıkarılan yasadan faydalanmak için talepte bulunduklarını vurgulayan Pehlivan, Bakırköy İnfaz Hâkimliği’nden çıkacak sonuca göre cezaevine girip girmeyeceğinin netleşeceğini Cumhuriyet’te yazdı.

‘Gelecekse, hoş gelmiş 5. kez mahpusluk!’

Pehlivan, cezaevine gireceği haberini sosyal medya hesabından şu ifadelerle duyurdu:

‘Hiç kimseyi öldürmedim. Hiç kimseye tecavüz etmedim. Hiç kimseye uyuşturucu satmadım. Eğer bu ağır suçları işleseydim utancımdan yaşayamazdım ama iktidar bana özgürlük bahşederdi. Çıkan yeni yasayla hükmü kesinleşmiş çok ağır suçları işleyenler cezaevinden çıkabiliyorken, ben hüküm verilmeyen bir dava gerekçe gösterilerek cezaevine atılıyorum. Hakkım olan yasadan faydalandırılmayıp 8 aylığına açık cezaevine gireceğim gibi görünüyor. Hukuki değerlendirmede lehime bir değişiklik olmazsa 15 Ağustos’ta cezaevine teslim olacağım. Gelecekse, hoş gelmiş 5. kez mahpusluk!’

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir